Ájurvéda – Jóga

Nabízím

Mé lekce se zaměřují na terapeutické využití jógy, na dech, a na vztah mezi dechem a vědomým pohybem. Jógová terapie vychází z učení Šri.T. Krišnamačaryi a jeho přímých žáků z rodiny Mohanových (www.svastha.com). Mými učiteli je jsou lektoři v pražském výcviku Jóga jako vědomá cesta (www.akasha.cz). Lekce obohacuji o poznatky z Ájurvédy, Feldenkraisovy metody, trauma-sensitive jógy, a přístupu k vnímání vlastního těla z pohledu kraniosakrální biodynamiky, která v nás pomáhá prohlubovat prociťování vjemů a emocí na tělesné úrovni. Povedu vás k hledání a procítění souvislostí mezi jednotlivými částmi těla. Společně budeme objevovat v těle jemnost, stabilitu a sílu, a uvědomění jak tu svou “jógu” přenést do vašeho každodenního života. Neoddělitelnou součástí mých lekcí jsou dechové techniky a meditace dle individuálních požadavků vašeho konstitučního typu, vašeho zdraví a naladění, ročního období a momentu dne.

Vaše tělo je to, co udává tón a směr práce. Já, coby lektor, budu vaším průvodcem. Skvělá zpráva je, že vše podstatné, co pro naše zdraví a štěstí potřebujeme, je již přítomno v nás samotných. Musíme jen určit a odstranit některé z překážek (kleshas), které zabraňují těmto přirozeným silám plnit svou funkci.

“To cure the ills of the body, use the body. To cure the wandering of the mind, practise pranayama.” Šrí.T.Krishnamacharya

Terapeutická jóga – Online lekce

Díky online lekcím můžete pod mým vedením cvičit tam kde právě jste. Můžete s otevřenou myslí a s otevřeným srdcem zakoušet to, co se děje právě teď uvnitř vás. O tom je jóga. Pomůže vám nacházet stabilitu v nestabilním vnějším prostředí. Pomůže vám nacházet svůj střed, posilovat ho a přivést ho do souhry se zbytkem těla. Vyberte si z nabídky lekcí dle aktuálního rozvrhu. Odkaz do virtuálního studia naleznete vždy u danné lekce po rozkliknutí. Těším se na vás.

Martina S.

Mně se prostě to cvičení líbí a dělá mi dobře :-). I když jinak jógu, kterou jsem párkrát zkusila, až tak nemusím. Na cvičení mám svůj názor ;-): už jsem se párkrát na józe nudila, až jsem i někdy usnula, občas jsem si řekla, že tu nohu za krk prostě nedám a ani to nechci zkoušet.. a vůbec, není nad moje oblíbené pilates, které je silovější, dynamičtější, může u něj být i pěkná hudba. Až teprve s Oli mně to baví. Každé ráno je to jiné, nechrlí na nás názvy ásan, přesně a srozumitelně popisuje, co máme udělat, takže skoro ani nemusím koukat, přizpůsobuje to rozsahu našich úřednických šlach a svalů :-). Martina S.

Ájurvédské poradenství

Výživové poradenství, prevence výživou a úprava životního stylu dle starověké Ájurvédy

Ájurvéda (ájur=zdraví, véda=věda, vědění, poznání) je věda o životě a zároveň nejstarší dochovaný systém léčení na naší planetě pocházející z dávné Indii. Nabízí hluboké porozumění jedinečnosti každého člověka – jeho těla, mysli a vědomí – s cílem udržet či navrátit rovnováhu jednotlivých funkcí těla a dosažení dlouhověkosti. Učí, jak strava a životní prostředí ovlivňují naše tělo na základě modelu pěti základních elementů a třech dóš. Její přístup se prolíná s přístupem jógy a jejích třech gun. Základní pojmy Ájurvédy jsou: váta, pitta a kapha. Váta je principem pohybu. Pitta je energií transformace. Kapha je stavební materiál. Nerovnováha váty, pitty a kaphy se projeví jako nemoc. Naopak jejich vyrovnaný stav je ZDRAVÍ. Harmonizace těchto tří energií se dosahuje prostřednictvím detoxikace organismu, úpravy životního stylu a stravy, zapojením masáží a užíváním bylin. Svou důležitou roli hrají meditace. Ájurvéda má i velmi hluboký duchovní rozměr.

“Když je strava špatná, lék nepomůže. Když je strava správná, lék není potřeba.” [Ájurvédské přísloví]

Síla Ájurvédy je v tom, že nám ukazuje že někdy stačí na začátek překvapivě málo. Třeba jen změna myšlenkového přístupu k vašemu životu, vnímání (ne)vhodnosti potravin dle vaší konstituce, nebo používání koření jako harmonizujících prostředků. Primární je váš zájem o změnu, vaše ochota začít věci postupně měnit a aktivně spolupracovat.

Nabízím

individuální poradenství na základě Ájurvédských principů a vedení vás v jejich zakomponování do vašeho denního režimu. Společně si určíme vaši konstituční typologii. Podíváme se na to, jakými změnami a prostředky můžete nastolit rovnováhu ve vašem těle a pomoci si tak k obnově či upevnění vašeho zdraví.
Ceník: konzultace, poradenství (cca 90min): 1300 Kč

Workshopy/Retreaty

  • Workshopy – půldenní, jednodenní či dvoudenní – dávají prostor pro celistvější pohled na dané téma více než klasické lekce. Pojímají ásánovou, pranajámovou i meditační praxi více jak do šířky tak do hloubky. Také je prostor na jógovou filosofii.
  • Retreaty – několikadenní pobyty s programem a lahodnou stravou, připravované již několik sezón v Levandulové chaloupce se těší velkému zájmu. Intimnost malé skupiny a výlučně ženská atmosféra láká.
  • Přehled jednotlivých reatreatů a workshopů naleznete ZDE.
d

Welcome to Reina

Step into a true oasis of digital beauty we devised for your new beauty center, resort or spa website.

Monday to Friday 09:00 - 20:00 hrs
Saturday 09:00 - 18:00 hrs
Sunday 09:00 - 18:00 hrs