Kontakt/Rozvrh

Rozvrh lekcí a Nabídka volných termínů

Přehled workshopů a retreatů

2023

Prodluzte si leto, a krome slunce a more a vseho dalsiho, co tento hornaty ostrov nabizi, mate v balicku se mnou ranni & podvecerni lekce jogy a meditacich pri vychodu Slunce. Vice k cene (ktera zahrnuje letenku, ubytovani a all inclusive stravu), k moznym volbam druhu pokoju a balicku sluzeb, naleznete v tomto odkaze na stranky CK Capro. Prosim, rezervaci a prakticke info u CK CAPRO.  S pripadnymi osobnimi dotazy k jogove praxi, ke skupine samotne ci dalsi me nevahejte kontaktovat. Skupina je jiz z casti zaplnena, muzete se k nam pridat.  

 • vecerni lekce jogy, 90min, v komornim prostoru 6 cvicicich na adrese Milady Horakove 53, Praha 7, 18.30-20hod, cena Kc 300, predbezna rezervace na mob/whatsapp 776 391 102.
 • datumy: v unoru: 16/2 , v breznu: 9/3, 16/3 a 30/3  
 • pro dalsi mesice sledujte aktualni rozvrh výše

Mym zamerem probudit ve vas zajem o Ajurvedsky pohled na svet a na lidske telo, pochopit, jak system 5-ti elementu a 3 dos funguje, a jak muzeme rozpoznat priciny zdravotnich (fyzickych i psychickych) problemu a jak a cim jim predchazet. Ze seminaru budete odchazet nabiti energii a uvolneni, ale i uzemneni, a obohaceni o novy pohled na svet kolem vas i vas vnitrni svet. Budeme si povidat, sdilet a temata zakouset v jogove a pranajamove praxi.

Temata jednotlivych seminaru budou volne navazovat, ale doporucuji serii vsech 3x bloku. Konaji se ve dvou lokalitach, a to: 

kde: ZRUC n.S., v mistni telocvicne, kapacita 15 osob, cena Kc 770/ nebo Kc 2 100 za vsechny 3x casti. Doporucuji ucast na vsech 3 castech, ale je mozne i jednotlive.

1.cast: nedele 2.dubna 9:30-13:30    2.cast: nedele 21.kvetna 9:30-13:30   3.cast: sobota 3.cervna 9:30-13:30 (tato 3. cast se konna v Rasovicich u Kutne Hory, kdy hostem bude moje kolegyne Stana Tremlouva s pulzovou diagnostikou)

kde: Praha 7, Letohradska c. 18, studio Pohled, kapacita 15 osob, cena Kc 950/nebo Kc 2550 za vsechny 3x casti. Ucast mozna i na jednotlivem seminari

 • 1.cast: patek 12.kvetna 17-20
 • 2.cast: nedele 26.kvetna 17-20
 • 3.cast: patek 16.cervna 17-20

Opakovaci uvodni seminar z 2022 do tematu zakladnich principu stravovani dle Ajurvedy s pripravou nekolika zakladnich ukazkovych receptu. Budete varit ve dvojicich

Na tento seminar navazuji dalsi 4x seminare sezonnich temat a sezonnich receptu (datumy a vice informaci nize v tomto emailu).

Budeme hovorit o 5ti elementech, 3 dosach, o zazivani, o travicim ohni agni, o dulezitosti individualniho pristupu k jidlu a k vareni. O tom, ze je dulezite nejen co jime, ale i jak jime, s kym a v jakem prostredni a v jakem naladeni. A budeme spolecne varit v Ajurvedske kuchyni tridosicke khicri a zeleninove sabzdi, K2F traviciho caje, a vlastni smesi koreni.

kde: Rasovice u Kutne Hory, Levandulova chaloupka, sobota 1.dubna, 11-19hod, skupina 6 ucastniku, varite ve dvojicich, cena Kc 2900/osobu

Po obdrzeni rezervace vam zaslu vice informaci k programu a platbe.

Sezonnost je jeden z faktoru, ktery Ajurveda zohlednuje, protoze stridani rocnich obdobi zpusobuje zmeny v jednotlivych dosach. Vyberem vhodnych potravin a vhodneho koreni, a uzpusobenim jejich pripravy muzeme dosi harmonizovat. Navazeme na zakladni terminologii z uvodniho seminare a sestavime a uvarime sezonni menu. Kazdy jeden seminar pak bude obohacen o nova temata a prohloubeni pochopeni ajurvedskeho pohledu na stravu a zdravi. 

 • JARO v AJURVEDSKE KUCHYNI – sobota 20.kvetna, 11-19hod, hostem bude moje kolegyne Stana Tremlouva s pulzovou diagnostikou)
 • LETO v AJURVEDSKE KUCHYNI – sobota 1.cervence, 11-19hod 
 • PODZIM v AJURVEDSKE KUCHYNI – sobota 16.zari, 11-19hod   
 • ZIMA v AJURVEDSKE KUCHYNI – sobota 21.rijna, 11-19hod        

kde: Rasovice u Kutne Hory, Levandulova chaloupka, skupina 6 ucastniku, varite ve dvojicich, cena za osobu Kc 2900/ nebo Kc 11 000 za serii 4x

Po obdrzeni rezervace vam zaslu vice informaci k programu a platbe.

Behem mesicu dubna a kvetna 2023 porada Bara Moravkova jarni AJURVEDSKE DETOXIKACNI POBYTY v Dolni Male Upe. Na druhem z nich, od 17. do 24.dubna se budu o ucastniky starat pripravou detoxikacni ale stale lahodne stravy. Informace o Bare a o pobytech, a mozne rezervace

Navazny seminar, ktery vas vezme hloubeji do tematu principu stravovani dle Ajurvedy. Pripravime si nekolik vzorovych pokrmu, nejen ty oblibene z Male Upy. Pokusime se najit „zlatou stredni cestu“ pro kazdeho ucastnika mezi dosickymi doporucenimi a individualnimi pozadavky a moznostmi. Bude posouzen vas aktualni zdravotni stav v komplexni individualni Ajurvedske konzultaci vcetne pulzove diagnostiky. Budete odjizdet s doporucenim jak a co je pro vas podpurne zaradit nejen do jidelnicku ale i do dennich ritualu a sebepece na nasledujici obdobi.

Tesime se na vas spolecne s Barou Moravkovou. Krome zakladniho programu temat se budeme venovat tomu, co vyvstane ve skupine, ktera se utvori. 

Tesim se na ty z vas ktere jsem v Male Upe jiz osobne potkala na pozdim 2022, nebo v dubnu potkam. 

Spolene budeme varit, a vse uvarene si spolecne vychutname.
Rasovice u Kutne Hory, Levandulova chaloupka, sobota a nedele 24.-25./cerven, skupina 8 ucastniku, varite ve dvojicich

Vice k vikendu vam zaslu po obdrzeni rezervace.

 

od brezna budou probihat kazde utery ranni 45min lekce od 6.30 do 7.15hod. Po rezervaci pres whatsapp/776 391 102 vam zaslu zoomlink a podklady k platbe pres QR kod / Kc 150. Pripojte se 5 min predem, at se vzajemne nerusime a zacneme vcas. Rano je priznivy cas na protazeni tela, pojdme spolecne zacit novy den.  

Repete z 2022! Vikend pro zeny, kdy spolecne podporime jak telo, tak mysl tak dusi. Tentokrat is smysly hudebni.

Tesit se muzete na:

 • ranni a podvecerni lekce jogy, vzdy prolozene usazenim, pranajamovymi technikami, vecerni joganidrou
 • lahodnou plnou penzi
 • prijemne prostredi a mile prijeti
 • ucast na prakticko-teoretickem seminari Ajurvedske jogy, a to v sobotu od 9:30 do 13:30, kde hostem bude moje kamaradka a kolegyne Stana Tremlouva s pulzovou diagnostikou (teoreticky i prakticky)
 • otevreni do sveta Ajurvedy a ajurvedskeho pohledu na svet a na lidske telo
 • pochopeni toho jak system 5-ti elementu funguje, a jak muzeme rozpoznat priciny zdravotnich (fyzickych i psychickych) problemu a jak a cim jim predchazet.
 • individualni Ajurvedskou konzultaci s pulzovou diagnostikou od Stani (neni v cene vikendu)
 • krasny kulturni zazitek ze sobotniho koncertu (https://www.mfkh.cz/produkt/preludium-ii-3-6-2023) v kostele sv. Jana Nepomuckeho v nedaleke Kutne Hore, jakozto uvodniho programu k MEZINARODNIMU HUDEBNIMU FESTIVALU  (https://www.mfkh.cz/)

Rasovice u Kutne Hory, Levandulova chaloupka   ctvrtek (zaciname jogovou praxi v 19hod) az nedele (koncime obedem) 1.-4./cerven

skupina 8 ucastnic

cena Kc 4900 (plus doplatek kc 650 za nedelni koncert ve Sv.Barbore, pro zajemkyne, nutno vcasne rezervovat, https://www.mfkh.cz/produkt/zahajovaci-koncert-4-6-2023/)

2022

Propojení lekce jógy a léčivých zvuků a vibrací tibetských mís. Přijďte si protáhnout tělo, spojit pohyb s rytmem vašeho dechu. V závěrečné šavásáně se pak za odměnu ponoříte do léčivých zvuků a vibrací tibetských mís, kalimby a zvonkohry koshi. Prožijete „nekonečnou“ hlubokou relaxaci, která harmonizuje bytost na všech úrovních (tělesné, energetické, emocionální, duševní i duchovní). To je NADA YOGA.

 • sobota 12.2.2022, Milady Horákové 53, Praha 7, Letná
 • neděle 13.3.2022, komunitní centrum FunFárum, Praha 6, u metra Hradčandská
 • duben 2022 Milady Horákové 53, Praha 7, Letná
 • červen 2022, Milady Horákové 53, Praha 7, Letná
 • říjen 2022, Milady Horákové 53, Praha 7, Letná
 • prosinec 2022, Milady Horákové 53, Praha 7, Letná

lektoři: Oli Nešporová (jóga), Eva Šafránková (tibetské mísy)

Praxe ásán je citlivým vyjádřením prostoru pro kultivaci našich vnitřních postojů a skrytých archetypů. Ale je i odrazem vnitřních reakcí na vnější podněty a odleskem našich zažitých schémat a vzorců jejich zpracování.  Pevnost a uvolněnost vnímáme v každodenním životě často jako rozpor. Zkusme je pomocí ásánové praxe prolnout v jedno a dát tak prostor uzemnění, odevzdání, a radosti. STHIRAM SUKHAM ASANAM je vyjádřením tohoto prolnutí v praxi ásán. Různé variace pozdravů slunce a bojovníků nám budou vodítkem. Každá ásána vyjadřuje totiž mnoho vrstvou komunikaci v různých úrovních našeho bytí. Kromě zapojení svalů a kostí je to i čilá informační výměna, která nám ladí, zjemňuje a ostří vnímavost k tomu, jak reaguje na sebe tělo, mysl a dech. Po té se v šávásáně odevzdáme hluboké relaxaci JÓGA NIDRY, která nám prohloubí uvolnění a pomůže vstoupit do ještě hlubších vrstev vědomí i nevědomí než dokáže spánek. Též se jí říká jógový spánek.

 • pátek 18.2.2022, komunitní centrum FunFárum, Praha 6, u metra Hradčandská
 • neděle 10. dubna, POHLED, Letohradská 16, Praha 7 , Letná
 • červen, POHLED, Letohradská 16, Praha 7 , Letná
 • září, POHLED, Letohradská 16, Praha 7 , Letná  

Pobytový kurz v Levandulové chaloupce, Rašovice 22, okr. Kutná Hora

 • 21-26.květen 2022

Povídání, vaření

 • 4-5.květen 2022, Rašovice 22, okr. Kutná Hora

Pobytový kurz v Levandulové chaloupce

 • 17-21.srpna 2022, Rašovice 22, okr. Kutná Hora

Pobytový kurz pro malou skupinku žen v Levandulové chaloupce
http://www.spolukradosti.cz/pobytove-kurzy/

 • 25-28.srpna 2022, Rašovice 22, okr. Kutná Hora
jaro=léto=podzim=zima vždy sobota 11-19h Rašovice 22, okr. Kutná Hora

Objednání

Rozvrh stávajících lekcí a přehled volných termínů najdete v kalendáři nahoře na této stránce. Objednat se můźete pomocí objednávkového formuláře níže, ozvu se vám.  Vaše osobní údaje jsou u nás v bezpečí a budeme je na základě vašeho souhlasu zpracovávat podle zásad ochrany osobních údajů, které vycházejí z české a evropské legislativy.
  Stisknutím tlačítka vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním.

  d

  Welcome to Reina

  Step into a true oasis of digital beauty we devised for your new beauty center, resort or spa website.

  Monday to Friday 09:00 - 20:00 hrs
  Saturday 09:00 - 18:00 hrs
  Sunday 09:00 - 18:00 hrs